Kyklady tour – jak navštívit to nejhezčí v Egejském moři

Zaujala vás nabídka na Kyklady tour? Tak na následujících řádkách se pokusím nastínit, jak taková plavba probíhá.

Každý kdo se vydal na dovolenou na plachetnici Viktoria v Egejském moři, měl možnost navštívit to nejzajímavější, co Egejské moře nabízí. Během plavby vždy navštívíme několik ostrovů v souostroví Kyklady a v případě 14denní, nebo 10denní plavby i ostrov Santorini. Proč zdůrazňuju právě ostrov Santorini. Je to z toho důvodu, že se jedná o skutečně krásné místo a patří mezi lidmi mezi nejznámější. Také je to nejčastější požadavek na cíl plavby prakticky od všech posádek na Viktorce. Pro lepší představu, jak plavba probíhá spolu teď vyplujeme na její virtuální prohlídku.

Než se dostanete na palubu, musíte přiletět do Řecka. Váš cíl bude letiště Eleftheria Venizela Atény. Možností s kým a odkud letět je mnoho. Z Prahy můžete letět s řeckou společností Aegean. Vzhledem k tomu, že se jedná o přímý let z Prahy, tak je to asi ta nejlepší volba pro pohodlné. Pokud chcete letět za minimální náklady, tak je nejvýhodnější letět se společností Ryanair z Vídně. V tom případě se dají letenky pořídit i za dvacet eur. 

Právě jste přistáli na letišti v Athénách a potřebujete se dostat na loď. Naštěstí ani to není nijak složité. Stačí přímo na letišti nastoupit do vlaku a ten vás zaveze do Korintu. V Korintu na nádraží vás vyzvednu já a autem odvezu k lodi. Tím bych považoval popis cesty za dostatečně popsaný. Pojďme už na palubu plachetnice Viktoria.

Vyplouváme na Kyklady tour

Korfos – Epidavros

Z Korfosu vyplouváme odpoledne kolem páté hodiny. Je před námi čtrnáctidenní plavba, takže nemá cenu nikam spěchat. První den na palubě nás tedy čeká jen krátká etapa do městečka Epidavros.