Fotogalerie

Tady si můžete prohlédnout fotky z našich plaveb po řeckých ostrovech. Řecko je skvělá destinace pro trávení dovolené, ale dovolená na plachetnici to posouvá o něco dál. Právě plavba na lodi vám umožní poznávat každý den jiná zajímavá místa a vybírat si z nich jen to nejlepší. Snad pro vás budou tyto fotografie inspirací, jak strávit příští dovolenou.

Korfos – domácí kotviště plachetnice Victoria.

Korfos je mým domovským přístavem. Není tady žádná velká marína, ale pouze jedno molo. Na něm kotví moje loď, plachetnice Victoria. Tady začne vaše dovolená v Řecku a sem se po jejím skončení také vrátíme. Korfos je malá vesnička mezi Korintem a Epidavrem. Není tady velký turistický ruch a i dovolenou zde tráví většinou místní. Rozhodně nám tohle místo poskytuje vše co potřebujeme. Najdete tady několik obchodů, dají se tu nakoupit základní potraviny, suvenýry a téměř vše, co je na dovolené potřeba. Krom obchodů je tady velká pláž a mnoho taveren a restaurací. Výběr je na takto malé místo pestrý, přesto si Korfos zachoval původní ráz. 

Victoria – Beneteau Oceanis 331

Prohlédněte si jak vypadá Viktorka. Je možné, že se stane na týden vaším domovem. to v případě, že se rozhodnete pro dovolenou na plachetnici v Řecku. 

Ostrov Santorini

I tenhle kouzelný ostrov v souostroví Kyklady můžete během dovolené na plachetnici navštívit. 

Dovolená na plachetnici v Řecku v listopadu? Ano, na ostrově Chrissi bývá v tuto dobu ještě léto.

Na přelomu října a listopadu se i ve slunném Řecku začíná pomalu ochlazovat. I tato doba je  pro dovolenou na plachetnici vhodná. Jen je třeba se posunout o kousek níže, směrem na jih. Na jihu je ostrov Kréta a dál už pouze Afrika. Vlastně mezi Afrikou a Krétou, je v těsné její blízkosti, malinkatý ostrůvek Chrissi. Celé jižní pobřeží Kréty má nejvíce slunečných dnů z celého Řecka a téměř nikdy tady neprší. A jak by taková dovolená mohla vypadat? Můžete přiletět na ostrov Santorini. V maríně na jeho jižní části se nalodíte a můžete rovnou vyrazit na prohlídku tohoto romantického ostrova. Až se ho nabažíte a začnou vám vadit davy proudících turistů, tak se vrátíte na loď a společně vyplujeme na jih. Bude nás čekat cca osmdesát mil plavby po volném moři. Pokud vyplujeme odpoledne a poplujeme přes noc, tak vás už svítání uvítá u Kréty. No a další den, už se můžete koupat na ostrově Chrissi. V tuhle dobu liduprázdném. Je to jedna z hlavních výhod dovolené na plachetnici, můžete být kde se vám jen zachce.

Momentky z dovolených našich kamarádů

Kluci z Brna na dovolené na plachetnici Victoria

V srdci soustroví Kyklády je jeden z nejhezčích řeckých ostrovů – ostrov Ios

Kantoři na palubě Viktorky