Recepty z paluby plachetnice Viktoria

K životu jídlo patří a ani během dovolené na plachetnici Viktoria v Řecku se nemusíte odbývat. Proto tady na téhle stránce postupně zveřejním několik jednoduchých receptů, na jídla, která připravujeme během našich plaveb. Samozřejmě to budou i zcela běžné a známé pokrmy, nepokouším se napsat kuchařku, ale spíš vytvořit inspiraci.

Čerstvé krevety na olivovém oleji s česnekem

krevety, krevety na česneku, jídlo na palubě, vaříme na plachetnici, food, mořské plody,

Koupíte velké, čerstvé a hlavně syrové krevety. Musí být šedé. Krevety důkladně propláchněte a nechte okapat. Připravují se celé, pouze u každé utrhnu fousy. Větší množství česneku nasekejte na jemno, nikoliv utřít

 

Tatarák z čerstvého tuňáka

Když se nám podaří ulovit tuňáka, tak je pro mnohé posádka jasné, jak ho budou chtít připravit. Tatarák z tuňáka patří mezi jedno z nejoblíbenějších jídel na Viktorce.

 

Špagety Alio Olio

špagety, špagety alio olio, recepty na lodi, recepty na palubě, jídlo na dovolené, jak vařit na dovolené

Špagety Aglio olio jsou asi nejjednodušší jídlo, které se dá na palubě připravit. Je to přímo ideální pokrm během plavby na plachetnici, potřebujete totiž pouze minimum surovin a příprava zabere jen krátkou dobu. To ovšem neznamená, že by to bylo nějaké podřadné jídlo. Je pravda, že někteří zprvu koukali na talíř, kde jsou pouze omaštěné špagety překvapeně, ale nakonec si pochutnali všichni.

Pečené brambory na olivovém oleji s kuřecím masem

jak vařit na lodi, jídlo na lodi, vaříme na plachetnici, recepty na dovolenou, recepty na palubě, vaříme v Řecku, dovolená na plachetnici, dovolená na lodi, jak uvařit na lodi?, jídlo na dovolenou, jídlo na dovolené

Další jednoduché, ale velmi chutné jídlo, které si můžete připravit během plavby na plachetnici (doma samozřejmě taky), jsou pečené brambory na olivovém oleji.