Pro jachtaře

PLAVBY PRO JACHTAŘE

Během letní sezóny pluje plachetnice Victoria poblíž Sáronského zálivu, nebo na souostroví Kyklady v Egejském moři. Tyto plavby jsou hlavně pro lidi, co nemají žádné zkušenosti a moře z paluby plachetnice během své dovolené teprve objevují. Mimo hlavní sezónu je možné naplánovat podstatně zajímavější plavby. Vymyslete si vlastní cíl, pravděpodobně se domluvíme:-). 

Plavby podzim 2023 Korfos – Rhodos – Kréta – Korfos

30.10.-9.11.2023 Korfos – Rhodos

Vyplouvat budeme z domovského přístavu Viktorky , z Korfosu. Plout budeme pravděpodobně trasu Korfos – Poros, Poros – Serifos, Serifos – Folegandros, Folegandros – Santorini, Santorini – Astipalea, Astipalea – Tiros, Tiros-Rhodos. Podle počasí můžeme etapy zkrátit a přidat nějaký ostrov, nebo se někde zdržet.

11.11.-18.11.2023 Rhodos – Kréta

Plavba z Rhodu na Krétu začne asi zastávkou někde na jihu Rhodosu, pak navštívíme Karpatos, následovat bude Kasos. Z Kasosu na severovýchodní pobřeží Kréty, do města Sitia a odtamtud do Heraklionu. I v tomto případě platí, že se budeme řídit počasím a chutí posádky.

20.11.2023 Kréta – Korfos

Uvidíme jaké bude počasí a co bude posádka ochotná absolvovat. Buď to pošleme na sever se zastávkou na Santorini a dále přes Kyklady domů na Korfos, nebo poplujeme po severním pobřeží Kréty přes Kythiru, Monemvasii, Hydru a podobně.

U všech těchto plaveb je potřeba počítat s počasím spíše podzimním. To znamená, že občas může sprchnout. Teploty většinou i na konci listopadu za slunečných dní hravě přeskakují dvacítku na teploměru. Pro některé bývá teplota vody kolem 19°C také vhodná ke koupání. U všech etap je nějaká rezerva pro případnou nepřízeň počasí a vzhledem k tomu, že jednotlivé etapy nejsou moc dlouhé, není problém plout ve větru kolem 30 uzlů. Případní zájemci nemusí mít nutně zkušenosti s jachtingem, stačí když budou v dobré fyzické kondici, veselé povahy schopni krátkodobě snášet lehké nepohodlí.


KONDIČNÍ A SPORTOVNÍ PLAVBY

– chcete si zlepšit kvalifikaci a potřebujete naplout míle?

– lákají vás nonstop plavby přes noc?

– potřebujete zlepšit přístavní manévry?

– máte delší dobu kapitánský průkaz a ještě jste si nepůjčili loď?

– chystáte se na charter do Řecka, ale nemáte s ním žádné zkušenosti?

Řecko jako jedna z nejteplejších zemí Evropy nabízí vhodné počasí pro jachting i v zimních měsících. To je přesně ta doba, kdy se můžeme věnovat právě třeba nácviku přístavních manévrů, nebo delším non stop plavbám. Za týden můžeme naplout 300-500NM. Po absolvování takové plavby pro vás už nebude Řecko neznámou lokalitou.


plachetnice, plavba na lodi, dovolená na lodi, kondiční plavby, moře, jachting, jachting v Řecku, plachetnice v Řecku
vyplouváme na plachetnici Victoria