Videa

Krásné setkání s delfíny. To se hned tak neokouká:-).

Tohle video jsme natočily téměř na konci naší plavby z Lefkády na Korfos. Během této plavby jsme napluli 630Nm a dlouho se nám nedařilo delfíny potkat. Až když jsme za absolutního bezvětří pluli z ostrova Serifos na Methanu, tak se najednou dva objevili. Asi o nás řekli i ostatním, protože od té doby jsme je potkávali už podstatně častěji. I tak je to pokaždé velký zážitek. Pokud se rozhodnete strávit dovolenou na plachetnici v Řecku, tak je velká šance, že něco podobného zažijete.

 

Kythnos – nádherná pláž Kolona. Tohle místo je 50Nm od kotviště Victorie. Tam se můžeme podívat.

Dovolená na lodi a nádherné pláže, to k sobě prostě patří. Pláž Kolona na ostrově Kythnos patří k těm nejhezčím. Na této pláži můžeme být už druhý den vaší dovolené na lodi. Je to sice 50Nm po volném moři, ale na cestě je ostrov Ag. Georgios a tam se můžeme během plavby zastavit.

 

Zátoka na ostrově Agistri. Pouhá hodina plavby od Korfosu.

Pokud na palubu plachetnice Victoria zavítá rodinka s dětmi, tak asi nebudeme podnikat žádné dlouhé plavby. Dovolená na lodi s dětmi je spíš o koupání a potápění. Nejen děti budou mít možnost koupat se v nádherných a často liduprázdných zátokách. Na ostrově Agistri je takových zátok hned několik a všechny mají takhle krásnou modrou vodu.

 

Pohoda na palubě Viktorky pod plachtami.

Tak takhle dost často vypadá dovolená na plachetnici v Řecku. Loď pluje pod plachtami, lehounce se pohupuje na hladině a posádka jen tak polehává v kokpitu a užívá si dovolenou.