Otázky a odpovědi

 1. odkud se vyplouvá? Domácí kotviště plachetnice Victoria je v obci Korfos.
 2. kam se letí?  Letí se na letiště Athény
 3. jak se dostanu z letiště na místo? Přímo z letiště odjíždí vlak do města Korintos, tam posádku vyzvednu a dovezu k lodi autem.
 4. jak je to daleko autem? Z Prahy přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko a Makedonii je to 2100km. Google udává cca 21hodin na cestě. Na místě je možné bezplatné parkování kousek od mola. Do hledání zadávejte Korfos, Korinthia, Řecko
 5. kam poplujeme? Kam si bude posádka přát a co nám dovolí počasí. Tahle odpověď je asi nejsložitější, protože každá posádka je jiná. Pokud bude na palubě rodina s dětičkama, tak budeme plout jen minimálně, budeme se spíš koupat a podobně. S posádkou dobrodruhů můžeme za týden navštívit Krétu a zpět. Při dvoutýdenní plavbě se můžeme pokusit i v režimu dovolenkové plavby, o návštěvu ostrova Santorini.
 6. jak velké děti mohou na palubu? za rozumnou hranici považuji věk 3-5 let. V sezóně 2022 byly na Viktorce dvakrát děti dvouleté a zvládli jsme to v pohodě, ale v obou případech měli jejich rodiče dost zkušeností s cestováním s mrňatama.  V případě malých dětí na palubě, je třeba počítat s podstatně kratší plavbou.
 7. je něco jako obvyklá trasa? není, ale někdy jsou si plavby dost podobné. Během týdenní plavby, ve které převažuje koupání a turistika se dá doplout na ostrov Hydra a zpět. Nejlepší bude, si prostudovat deník kapitána tady na webu.
 8. kdy se vyplouvá a kdy se vracíme na domácí kotviště? Posádka se může nalodit v sobotu v 16:00. Vyplout můžeme téměř okamžitě. Na domácí kotviště se vracíme v pátek do 18:00. Posádka ještě přespí na lodi, loď je třeba opustit v sobotu ráno do 9:00.
 9. jak je vybavena marína z které vyplouváme? Žádná marína není, Victoria kotví v krásné vesničce Korfos.
 10. musím něco umět? Ohledně řízení lodi nic, s nadsázkou se dá říct, že každý kdo se naučil s příborem, může zvládnout i loď.
 11. kolik se nás vejde na palubu? Míst k dispozici pro posádku je šest, dvě v salónu a po dvou v kajutách. To je maximální počet, je třeba počítat s tím, že v šesti + kapitán, si budeme poměrně blízko:-). Pět je v pohodě a čtyři už je nadstandard. Kapitán má vlastní kajutu.
 12. Jsme jenom dva, můžeme se přihlásit? Ano hlásit se mohou dvojice, případně i jednotlivec. Proto aby se plavba mohla uskutečnit, jsou potřeba alespoň 4 osoby (cena je takto kalkulována). Já budu volnou kapacitu dále nabízet a v okamžiku, kdy se loď obsadí (v tomto případě 4 osoby), stane se rezervace závaznou.
 13. jak je to s jídlem? Vaří posádka a vaří i pro kapitána. Na lodi je kuchyňka, dvouplotýnkový plynový sporák s troubou, lednice a dřez. Dá se sice uvařit téměř jakékoliv jídlo, ale na lodi je nejlepší jíst přes den ovoce, zeleninu, sýry a večer si dát něco dobrého v restauraci.
 14. jak je to s higienou na lodi? Loď má standardní lodní toaletu a sprchu. Druhá sprcha se sladkou vodou je na zádi.
 15. jaká jsou rizika? Prakticky stejná jako v běžném životě. Jedno velké riziko přece jenom existuje, jachting považuju za silně návykový:-).
 16. Je možné plout i v jiném termínu, než v létě? Jednoznačně ano. V letních měsících se předpokládají týdenní, nebo dvoutýdenní plavby, víceméně v okolí domácího kotviště. Po zbytek roku poplujeme, kam si vzpomenete. I v zimních měsících se dá plout až někam k Maltě. Je to jen o tom, kolik času tomu budete ochotni věnovat. Dokonce se nemusíme vracet na stejné místo, ale pořád někam plout, protože…

každý může plout:-)